Europalety

Specyfikacja produktu

Europaleta o wymiarach 1200 x 800 mm to certyfikowany produkt o wadze 25 kg, szeroko stosowany w łańcuchu dostaw na całym świecie. Dzięki niemu możliwa jest wymiana palet między różnymi kontrahentami. Europaleta jest wykonana z najlepszego jakościowo drewna, zgodnie z wymaganiami stawianymi przez organizację EPAL. Konstrukcja palety obejmuje 5 desek wierzchnich oraz dolne deski z frezowanymi rowkami, które ułatwiają manipulowanie paletą przy użyciu wózków widłowych.

Długość palety
Szerokość palety
Wysokosć palety
Oznaczenia
Waga palety
1200 mm
800 mm
144 mm
EPAL, IPPC, UIC-EUR
25 kg

1. Wybierz palety

Zdecyduj się jakiej palety potrzebujesz.

2. Skontaktuj się z nami

Zdecyduj się jakiej usługi potrzebujesz.

3. Potwierdź zakup

Zdecyduj się jakiej usługi potrzebujesz.

Co warto wiedzieć?

Do czego służą europalety?

Europaleta to standardowa paleta, która jest ściśle określona przez Europejskie Stowarzyszenie Palet. Ma specyficzne wymiary i musi spełniać określone wymogi. Najczęściej wykorzystywana jest w celach transportowych i logistycznych, ale także w magazynach do utrzymania porządku. Standardowy rozmiar europalety to 120 x 80 x 14,4 cm, a jej waga wynosi około 25 kg. Może ona wytrzymać obciążenie statyczne do około 4000 kg.

Powierzchnia załadunkowa europalety o wymiarach 120 x 80 cm jest precyzyjnie dopasowana do potrzeb transportu drogowego i morskiego. Praktycznie każda ciężarówka jest w stanie przewieźć około 33 palet, co ułatwia proces logistyczny. Dzięki specjalnej konstrukcji, palety te doskonale sprawdzają się w kontenerach morskich, gdzie zwykle zmieści się od 4 do 6 palet, w zależności od wielkości kontenera.

Sprawdź inne produkty

Szukasz pewnego dostawcy europalet?

Scroll to Top